Нова планета на Землі

Далеко-далеко від дому, на іншій землі, посеред океану є інша земля, з надзвичайними краєвидами від яких дух перехоплює, де уява перетинається з реальністю на межі безумства краси та ідеальності. І це Ісландія. Край – всього надзвичайно великого, масштабного та просто надзвичайного. Землі – льоду, гейзерів та білих ходаків.

IMG_6223

Подорож туди була зовсім не спланованою, проте це лише додало містичності та відчуття перебування так далеко, що в голові до сих пір паморочиться від краєвидів та пейзажів.

IMG_6261

Космос завжди манив мене. Людей часто манить невідоме та нове. А Ісландія – якраз одна з країн, котра є на карті, і вже давно, але своєю дивовижністю начебто говорить, що ти не на планеті Земля. Недарма ж стільки фантастичних фільмів там було знято.

Серіал Чорне Дзеркало – озеро Клефарватн (Kleifarvatn).

Інтерстеллар – льодовик Свінафелльсьуокулл.

Прометей – водоспад Деттифосс.

Неймовірне життя Уолтера Мітті – лавові поля Берсеркьяхраун.

Бетмен: Початок – льодовик Ватнайекюдль.

Гра Престолів – Національний парк Тингведлір, Вік, льодовик Ватнайекюдль.

Та ще дуже багато локацій та фільмів, що ідеально відтворюють відчуття космічності та іншопланетності.

Я звичайно їхала за локаціями з Гри Престолів, і побувала на пляжі Вік та національному парку Тингведлір.

IMG_6360

Небезпечний та чорний наче найтемніша ніч – пляж Вік не зустріне вас ласкаво і добродушно, навіть навпаки відразу прошепоче, що ви в безпеці та будьте насторожі, лише минуло року тут навіки залишилося чимало людей. І тут не до романтики, хвилі вбивці чекають на кожного необачного туриста, щоб забрати з собою, особливо взимку під час раптових змін погоди та короткого світлового дня. Але навіть попри всі химерні історії та попередження – це магічне місце, навіть спокійне, бо методично хвилі набігають одна за одною та стирають сліди якi щойно наробили люди. Створюючи атмосферу недоторканності та безлюдності. Наче рай на Землі. Холодний, але рай.

IMG_20171204_141836357_HDR

Національний парк Тингведлір – місце де розподіляються землі – лінія між Європою та Америкою, але також це історичне місце для Ісландії, тут протягом багатьох років проводилися народні віче – альтинг, тут в 1000 році ісландці прийняли християнство, і тут же в 1944 році проголосили незалежність країни. А ще це тепер край Річкових земель Вестероса.

IMG_6352

Коні, які ж вони – прекрасні, м’які та пухнасті. А гриви, здалося, що їх причісують зранку, а потім виводять на двір. Яке ж щастя що їх можна обіймати, і ці коники люблять увагу та обійми. Десь недалеко від маленького містечка Рейхолт, я знайшла нового друга.

IMG_20171203_133635_543

Взимку тут дуже мінлива погода – сонце – дощ – вітер – сонце – сніг. Що? Зелена трава?!

Тому підіймаючись туристичною стежкою … Ти разів з тридцять подумаєш чи варто було пертися у гори у мінус двадцять, при штормовій загрозі, а з досвіду хайкання у тебе прогулянку у Парку Горькому.

Ммм… Aле ж наприкінці подорожі тебе чекатимуть теплі гейзерні банi. Тому дійшовши ти все ж таки лізеш у теплу воду посеред гір і навіть не лякає той факт, що зламалася застібка купальника – металева застібка… зламалась… від морозу. І ось момент – ти відпочивши, відігрівштсь і весь такий задоволений розумієш, що треба вилази на той самий мінус 20 та вже добрячий шторм, який здіймає сніг і крутить ним так, що не видно нічого за метр від тебе. Та все наче добре… Перші 5 секунд! А далі, руки замерзають так що начебто ти їх відсидів, але без голок потім, просто не відчуваєш. І в голові пара думок якби ще поворухнути пальцями, щоб ще щось натягнути. Я бачила таке лише в фільмах, де люди замерзають за декілька десятків хвилин – тепер розумію, що це не вигадка і не фантастика.

IMG-d104ed1d4478f49ebb64b57b26c6f49e-V

Але потім все ж таки стає тепло, приємно тепло і навіть жарко, спуск куди приємніший та розслабляючий, помічаєш види, котрі викликають бажання до цілісного єднання з природою тому я навіть медитувала там. Секунд 10, але одні з найяскравіших у житті.

Ісландія. Я хочу туди знову. Де природа взяла вверх над технічним прогресом, над людиною, та домінує у всій своїй величі та красі.

IMG_20171209_135614882

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s